Chcete zažít dílnu? Nadýchat se tvůrčí atmosféry a přeladit se na jinou frekvenci? Vytvořit něco krásného a trvalého vlastníma rukama pro sebe nebo jako dárek? Je to snadné, stačí se přihlásit, napsat název kurzu, datum jeho konání a my se vám ozveme, abychom se domluvili, co budete chtít vyrábět a co pro vás máme připravit.
Vyberte si z následující nabídky možností, u kterých pro vás potřebujeme předpřipravit polotovary a komponenty a napište ji do přihlášky:
1. Vyřezávaná koule, průměr 20 cm
2. Vyřezávaný lampion, průměr 15 cm
3. Zvonkohry, kompletace z připravených komponentů.
4. Světlohry a lapače slunce z připravených komponentů.
5. Velký talíř zdobený, průměr 40 cm
6. Volná tvorba – například si vymodelujete domeček, lucernu, maják, lampu, lustr, květináče a truhlíky nejrůznějších typů, zahradní dekorace, totemy, hmyzí hotely, krmítka, pítka, kachle, cedulky, rozety, domovní znamení, andílky, skřítky, zvířátka a cokoli vás napadne … I začátečníci zvládnou pod naším vedením vyrobit krásné kousky. Netočíme na kruhu, ale modelujeme.
Jednoduché přihlášení vyplňte ZDE
Pravidelné keramické kroužky
Každé úterý a čtvrtek od 17:30 do 19:30. V přihlášce zadejte datum vaší první lekce.
U nás v pohodové keramické dílně v Oslavici 18. Snadné parkování před domem, jednoduchá cesta k nám.
Maximální počet účastníků: deset.
Počet zkušených lektorů k vaší ruce: dva. (Hana a Jan Hikešovi)
Cena za jednu lekci 350 korun. Cena za deset lekcí 3000 korun.
Při nákupu Permanentky můžete lekce vybírat libovolně dle vašeho času a nálady.
Lekce jsou určené pro dospělé a dospívající od 12ti let.
Sobotní kurzy keramiky
První kurz roku 2023 – v sobotu 25.února od 11:00 do 18:00 hodin.
U nás v pohodové keramické dílně v Oslavici 18. Snadné parkování před domem, jednoduchá cesta k nám.
V ceně 1490 korun je vše včetně výpalu v peci a materiálů.
Zažijete pohodovou atmosféru, třeba i nová přátelství, relax při tvoření, dobré jídlo a péči dvou zkušených lektorů pro maximálně deset účastníků.
Co je potřeba vzít si s sebou:
Do dílny noste pohodlné oblečení a obuv, přezůvky nejsou nutné.
Prostor je v zimě vytápěný, v létě příjemně chladivý s možností tvořit na terase a poslouchat zvuky zahrady. Dále si noste staré ručníky či utěrky na ruce od hlíny. K dispozici jsou dvě wc a sprcha. Také kuchyňka s nápoji a při kurzech i s občerstvením.
Keramikování je mimo jiné léčebná antistresová terapie a dílna působí jako jednotka uvolňující péče, při tvoření se zastavuje mysl a vládu přebírají hormony štěstí a radosti. Tudíž do prostoru vnášíme klid, projevujeme tu nejkrásnější verzi sebe sama a dodržujeme pravidlo uzdravujících dílen: POLITICKÉ DEBATY ZAKÁZÁNY !! Děkujeme.
Co všechno je v ceně, kterou platíte:
V ceně sobotních sedmihodinových kurzů je 5 kg keramické hlíny, kterou vám dle výběru výrobku připravíme jako celek nebo jako plát případně jako kožený polotovar (koule a spol).
V ceně jedné lekce dvouhodinového kroužku je 0,5 kg hlíny. Další hlínu si v dílně můžete případně přikoupit. Také vybavení, nářadí, materiály ke zdobení jako engoby a drcené sklo. Příprava dvou výpalů včetně energie pro pec, nákup a příprava hlín pro vaše tvoření a finální úpravy před pálením. Kontrola výrobků a jejich regulované schnutí. Sociální zařízení, řešení odpadů při výrobě, úklid a v neposlední řadě lektorné – naše znalosti, vedení, organizace …
A jak je to s jídlem a pitím? – Při kurzech se můžete těšit na dárek od nás v podobě něčeho dobrého k snědku. Polévka s domácím pečivem či salát i zákusek. Vaříme a pečeme zdravě, chutně, bez chemie a především ze zásady bez proteinů ze cvrčků !! Velcí jedlíci nechť si ale vezmou i svačinu. Pro stolování je určen čistý prostor mimo dílnu. Do dílny nedoporučujeme z kuchyňky nosit ani hrnek s čajem či kávou, neboť se v zápalu tvoření stává, že hlína se trefuje přímo do nápojů, nebo naopak nápoje padají do díla a tvoří nepoužitelné bláto.
Těšíme se na vás !!